Įstaigoje

2017-12-06 02:12:11

SVEČIUOSE ŠILUTĖS GYVŪNŲ GEROVĖS SAVANORĖ

         Gruodžio 5 dieną Šilutės socialinių paslaugų centro, projekto „Mes visur kartu“ dalyviai sulaukė įdomių svečių. Mus aplankė Šilutės gyvūnų gerovės savanorė Ugnė Bertašiūtė su šuniuku. Ugnė susipažinusi su vaikais papasakojo apie sunkią savanorio nešamą naštą, apie tai, ką reiškia sąvokos sterilizacija ir kastracija, kodėl vykdoma PSP programa, kokius rezultatus ji atnešė. Ji mėgino drauge su vaikais pasidalinti jautrumu, neabejingumu mažesniems ir trapesniems už save, priminė, kaip reikia elgtis su gyvūnais, ko negalima pamiršti norint būti atsakingu šeimininku, kaip elgtis pamačius keturkojį gatvėje - minėjo, jog savanorio statusas nėra reikalingas, jei gyvūnui padėti išties norisi.

        Paskaitos didžiausia žvaigžde tapo Ugnės augintinė samojedų žavuolė Vasarė. Šeimininkė pasakojo, kad Vasarę priglaudė seną, sunkiai sergančią ir nepabijojo šių dalykų - ji sakė, kad tai buvo didelis jos žingsnis gelbėjant pasaulį ir taip elgtis paragino ir kitus. Esą, su mažesniais vaikais tokia atjauta ir nuoširdumu reikia dalintis nuo kuo mažesnių dienų.

Vaikai papasakojo apie savo augintinius ir jų krečiamas išdaigas, susipažino su augintine Vasare, paklausė jiems įdomių faktų.

Ugne ir Vasare, buvo smagu su Jumis pabendrauti! Iki kitų susitikimų!

 

Socialinė darbuotoja Indrė Šveikauskienė